Hallitus on sitoutunut siihen, että sukupuoli-ideologian nousu ei saa heikentää perinteisiä perhe- ja sosiaalisia arvoja.
Unkarissa transsukupuolinen farmaseutti, tohtori Zsófia A. Szabó, ilmaisi mediassa närkästyksensä kahden laittomia sukupuolenkorjausleikkauksia tehneen lääkärin pidätyksestä.
444.hu-sivustolla julkaistussa artikkelissa, jonka otsikkona oli ”Hallitus tekee transsukupuolisten ihmisten elämästä entistä kurjempaa poliittisen hyödyn toivossa”, hyökättiin hallitusta vastaan siitä, että se pyrkii ”riistämään eräältä kansalaisryhmältä heidän oikeutensa ja ottamaan pois mahdollisuuden ihmiselämän kannalta välttämättömiin hoitoihin”.
Kecskemétin käräjäoikeus pidätti kaksi Kiskunhalan lääkäriä, jotka suorittivat sairaalassa sukupuolenkorjausleikkauksia työajan ulkopuolella, kertoo 24.hu. Lähteet kertoivat uutisportaalille, että toinen lääkäreistä suoritti yksityisvastaanotollaan vuodesta 2022 alkaen useita kirurgisia toimenpiteitä, hoitoja ja muita tutkimuksia. Hän veloitti potilailta operaatioista 600 000 ja 1 miljoonan forintin (1 400 – 2 500 euron ) välillä. Toisin sanoen he käyttivät valtion lääketieteellisiä tiloja laittomasti.
Kuitenkin, tohtori Szabó sanoo: ”Meidän ei pitäisi etsiä keinoja tehdä niiden muutaman tuhannen transsukupuolisen ihmisen elämästä vielä kurjempaa,” syyttäen hallitusta poliittisten pisteiden keräämisestä, erityisesti Donald Trumpin voiton jälkeen Yhdysvalloissa.
OGYÉI (Kansallinen Lääke- ja Elintarvikevirasto) ja muut viranomaiset varmistavat, että hormonikäsittelyt ja leikkaukset eivät tule helposti saataville toimenpiteissä, joiden pitkäaikaiset seuraukset ovat kyseenalaisia, kuten Mandiner toteaa. Unkarin hallituksella on tiukat terveydenhuoltomääräykset, jotka pitävät lääkärit vastuullisina. Kukaan ei ole vapautettu vastuusta, erityisesti eturyhmät, ulkomaiset aktivistit ja kansalaisjärjestöt.
Unkarin hallitus on tehnyt selväksi, että toisin kuin lännessä, se priorisoi perinteisten, kristillisten kansallisten arvojen suojelua, ei sivuuta biologista todellisuutta eikä lasten sukupuolielinten silpomista, ja kieltää tällaiset interventiot.
Lasten kerrotaan olleen näiden kahden lääkärin tapauksessa ilman minkäänlaista hoitoa. Kuitenkin tapaus osoittaa hallituksen sitoutumisen biologisen sukupuolen kunnioittamiseen yhteiskunnan vakauden vuoksi, että se ryhtyy toimiin laittomia toimia vastaan, ja että se ei salli sukupuoli-ideologian nousua perinteisten perhe- ja sosiaalisten arvojen heikentämiseksi.
Tällä hetkellä Unkarilta estetään edelleen yli 6 miljardin euron EU-varat, jotka sille kuuluvat, koska Bryssel väittää maan laiminlyöneen oikeusvaltioperiaatteeseen liittyvät uudistukset. Yksi keskeinen kysymys on Unkarin hyväksymät lapsen suojelemista koskevat lait, joiden tarkoituksena on pitää LGBT-ideologiat ja seksivalistus poissa peruskouluista.
Lähde: Remix News
Lääkäriluvat pitäisi lopettaa jokaiselta joka väittää että ihmisellä on usempi sukupuoli kun nainen tai mies. Jos kansakouluaikaan olisi Suomessa tullut biologiatunti missä oltaisiin hourailtu kymmenistä eri sukupuolista, niin koulu olisi tyhjentynyt alle minuutissa oppilaista.
Sukupuolia on olemassa tasan kaksi, se että joku tuntee olevansa jotain muuta kuin on, se ei ole mikään sukupuoli vaan se on tunne.
Hyvin harvoin syntyy lapsia jotka on hermafrodiitteja, eli on molemmat sukupuolielimet.
Mutta vasemmiston mainostamat yli 60 sukupuolta ei ole mitään muuta kuin sekopäistä touhua.
Sukupuolia on tasan kaksi, ja tunne ei ole sukupuoli.